VÝSTAVA/ LUKÁŠ ERBA

V ATELIÉRECH AVU

#polagraph#polaroidlove

vystava-pozvanka-jpg | VÝSTAVA/ LUKÁŠ ERBA

VERNISÁŽ PROBĚHNE 3.6. OD 18:00 – 22:00
V POLAGRAPHU (Husinecká 14, Praha 3)

Vstup zdarma.

Galerie Polagraph se stane dějištěm výstavy fotografa Lukáše Erby. Jakýmsi nosným pilířem vystavované série je spojení fotografie a výtvarného umění. Lukáš totiž portrétuje významné osobnosti české výtvarné scény a to v jejich nejpřirozenějším prostředí - v jejich ateliérech. Své snímky komponuje opravdu důmyslně, jak se můžete přesvědčit na vlastní oči.

Lukáš Erba je mladý fotograf, který se i přes své kladenské kořeny nevydal po tolik oblíbených industriálních stopách, nýbrž hledal nový námět, vlastní cestu. Pohybuje se tak na pomezí portrétní a dokumentární fotografie – v hájenství tzv. environmentálního portrétu. Klade důraz na osobnost, která je zasazena do kompozičně promyšleného obrazu tvořeného prostředím, jež je subjektu vlastní, přirozené. Výsledkem je vyvážená harmonie podkreslená lidským životem.

Vystavovaná série vznikla především na popud autorova zájmu o umění v celé jeho šíři a navazuje na jeho předchozí soubor, který zachycuje široké spektrum českých výtvarníků. Vystavovaný soubor „V ateliérech AVU“ představuje výtvarníky – pedagogy působící na Akademii výtvarných umění v Praze a odráží prostředí, které je vytvářeno symbiózou mezi jejich akademickou dráhou a pracovním prostředí studentů.

Lukáš pracuje s legendárním fotoaparátem Leica a s výhradně černobílým negativem. Pozitivy pak zvětšuje klasickou mokrou cestou. Tato kombinace dodává fotkám tu pravou nadčasovost, kterou zároveň podtrhuje i přirozené světlo a prostředí ateliérů.

Adresa: Husinecká 14, Praha 3

11347970_10205152146376418_763948311_o-jpg | VÝSTAVA/ LUKÁŠ ERBA

Instagramová galerie